Részletek
A Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz felnőttek és 16 éves vagy annál idősebb serdülők számára a megfázás és az influenza tüneteinek, mint például láz, fejfájás, torokfájás, végtagfájdalom, orrdugulás, valamint az orrmelléküreg-gyulladás (szinuszitisz) és a vele járó fájdalom rövid távú enyhítésére javallott.
A Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz paracetamolt, fenilefrin-hidrokloridot és aszkorbinsavat (C-vitamint) tartalmaz:
- a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,
- a fenilefrin-hidroklorid egy szimpatomimetikum, mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és orrmelléküregeket, így könnyíti a légzést,
- a C-vitamin (aszkorbinsav) a megfázás és influenza során fellépő természetes C-vitamin-veszteség pótlásában segít, ezáltal hozzájárul a szervezet fokozott C-vitamin-igényének fedezéséhez.
A különböző panaszok enyhítésére Önnek nem kell több, különféle gyógyszert bevennie, azokat a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz egyszerre enyhíti:
- csökkenti a lázat,
- csillapítja a fejfájást és az izomfájdalmakat,
- megszünteti az orrdugulást, és segít az orrmelléküregek szabaddá tételében,
- enyhíti a torokfájást.
Hogyan kell alkalmazni?
Szájon át történő alkalmazásra.
Mindig a legkisebb hatásos adagot alkalmazza a tünetek enyhítésére.
4 óránál gyakrabban ne alkalmazza.
Öntse a tasak tartalmát egy pohárba vagy bögrébe, majd a bögrét félig töltse meg nagyon meleg vízzel és jól keverje össze. Ha szükséges adjon hozzá hideg vizet.
Felnőttek és 16 éves vagy idősebb serdülők:
4-6 óránként 1 tasak. 24 órán belül 4 tasaknál többet ne alkalmazzon.
Legfeljebb 30°C-on tárolandó.
Ez a gyógyszer gyermekek és 16 éven aluli serdülők számára nem javasolt.
Beszéljen kezelőorvosával a készítmény alkalmazása előtt, ha:
- máj- vagy vesebetegségben szenved.
- rendszeresen fogyaszt alkoholt.
- Gilbert-szindrómában szenved (örökletes rendellenesség, amely sárgaságot okozhat).
- ún. glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz-enzim-hiányban szenved.
- ún. hemolitikus anémiában szenved.
- glutationhiánya van.
- kiszáradásban szenved.
- krónikus alultápláltságban szenved, illetve testtömege kevesebb mint 50 kg.
- prosztatamegnagyobbodása vagy vizeletürítési nehézsége van.
- érbetegsége van (például Raynaud-kór: a kéz- és lábujjakon hideg vagy stresszhatásra jelentkező reakció).
- más gyógyszereket is szed.
A gyógyszer gyermekek és 16 éven aluli serdülők számára nem javasolt.
Terhesség vagy szoptatás ideje alatt orvosi felügyelet nélkül ne alkalmazza a készítményt.
Alkalmazásának időtartama ne haladja meg a 7 napot.
Ha a tünetek 3 nap alatt nem enyhülnek, hagyja abba a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz készítmény alkalmazását és keresse fel kezelőorvosát. Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nem alkalmazható.
NE LÉPJE TÚL AZ ELŐÍRT ADAGOT!
Ha az előírtnál több gyógyszert alkalmazott, azonnal forduljon orvoshoz, még akkor is, ha jól érzi magát, mert fennáll a veszélye egy későbbi, súlyos májkárosodás kialakulásának.
NEM ALKALMAZHATÓ:
- ha allergiás a paracetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, az aszkorbinsavra vagy a gyógyszer egyéb összetevőjére.
- ha triciklusos antidepresszánsokat, béta-blokkolókat vagy más vérnyomáscsökkentő szereket, illetve depressziója kezelésére monoamin-oxidáz-gátló gyógyszereket szed, vagy az elmúlt két héten belül hagyta abba a monoamin-oxidáz-gátló szedését.
- szimpatomimetikumok (orrdugulás elleni szerek, étvágycsökkentők, amfetaminszerű élénkítő szerek) szedése esetén.
- ha pajzsmirigy-túlműködése van.
- ha súlyos szívbetegségben, szív-érrendszeri betegségben szenved.
- ha magas a vérnyomása.
- ha cukorbeteg.
- ha feokromocitómája (mellékvese-daganat) van.
- ha zárt zugú glaukómája (a szem belnyomásának kóros fokozódása) van.
MIT TARTALMAZ?
Hatóanyagok: 1000 mg paracetamol, 70 mg aszkorbinsav és 10 mg fenilefrin-hidroklorid tasakonként. Segédanyagként szacharózt (cukor), Sunset Yellow-t (E110), karmazsint (E122), aszpartámot (fenilalanin-forrás) és nátriumot is tartalmaz. További információért olvassa el a mellékelt betegtájékoztatót! Szájon át történő alkalmazásra.
Használat előtt olvassa el a mellékelt betegtájékoztatót!
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Orvosi rendelvény nélkül is kiadható gyógyszer (VN).
Paracetamolt tartalmaz. Ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, köhögés vagy megfázás, influenza és orrdugulás kezelésére szolgáló készítményekkel együtt!
Túl sok paracetamol alkalmazása súlyosan károsíthatja a májat.