Részletek
Sokféle magnéziumforma létezik, amelyek hasznosulásában lényeges különbségek mutatkoznak. Nem elég ismernünk a nevét egy jól hasznosuló formának, ugyanis az két lényeges dolgot nem árul el: Okoz-e számunkra laza székletet? Ha okoz, akkor máris kevésbé hasznosul… A másik, hogy „fully reacted”, azaz teljesen reagált forma-e? Ha nem, akkor a magnézium jelentős része nem az összetevőknél jelölt formában van, hanem szervetlen formában maradt.
Adagolás: Napi 2-4 kapszula. Legjobb 1-et vagy 2-t lefekvés előtt, akár éjjeli gyomorégés esetén is segíthet, illetve az alvásban is.
Összetevők: 100% magnézium-biszglicinát (“fully reacted”), zselatin (kapszulahéj)
Miért fontos a magnézium?
A magnézium egy különösen fontos ásványi anyag, amiből nehéz kizárólag a táplálkozásunk által fedezni a szükséges napi mennyiséget. Rengeteg feldolgozott élelmiszer egyáltalán nem tartalmaz magnéziumot, ráadásul a stressz, a sport, a kávé– és teafogyasztás mind fokozzák a magnézium kiürülését a szervezetből. Mindezek miatt a magnéziumhiány mára általánossá vált, így a pótlása szinte mindenki számára előnyös.
Kiknek érdemes magnéziumot pótolni?
Mivel a legtöbben nem fogyasztanak elegendő magnéziumot, ezért az étrendünktől függően érdemes kiegészíteni olyan mértékben, hogy naponta legalább 400 mg elemi magnéziumhoz jussunk. A magasabb magnéziumbevitel számos egészségügyi előnnyel jár, ezek röviden:
- javítja a sportteljesítményt
- megelőzi az izomgörcsöket és fokozza az izomzat regenerációját
- nyugtató, stresszcsökkentő hatású
- serkenti az immunrendszert
- segít megelőzni a szív- és érrendszeri problémákat
- javítja a vércukorértékeket és az inzulinérzékenységet
- jobb minőségű alvást, tisztább gondolkodást, több energiát eredményez
- segítségével hatékonyabb a D-vitamin működése
Hogyan válasszuk ki a megfelelő magnéziumfajtát?
A különböző magnéziumkészítmények felszívódása nagyon változó, ami jelentősen befolyásolja a magnéziumpótlás során előforduló kellemetlen tüneteket. Bizonyos magnéziumtermékek hasmenést, laza székletet vagy más emésztőrendszeri problémákat okozhatnak, amiket ilyen esetben a nem felszívódott magnézium eredményez.
A magnézium szervetlen formái, mint amilyen a –szulfát, –oxid, –karbonát, –hiroxid alig hasznosulnak, viszont képesek a fentiekhez hasonló kellemetlen tüneteket okozni. A szervetlen magnéziumok közül egyedül a –klorid az, aminek a hasznosulása jónak mondható.
A magnézium szerves (kelát-kötésű) változatai többnyire jól felszívódnak, ezért ritkán okoznak emésztőrendszeri tüneteket. Ide tartozik többek között a magnézium-biszglicinát, a -laktát, és a -taurát. Kivétel ezek közül a magnézium–citrát, ugyanis az a magnéziumnak a citromsavval alkotott sója, a sok citromsav pedig hajlamosít a laza székletre: bár kis mennyiségben valóban jól felszívódik, a szükséges dózisban a legtöbbeknél már szintén hasmenést okoz.
Gyártói adatok:
GAL SynergyTech Zrt.
1076 Budapest, Sajó utca 4-8. fszt. 01/Ü.
ugyfelszolgalat@gal.hu
+36-1/443 32 29