Részletek
A kullancs-eltávolító kanál úgy képes eltávolítani az ember- és a társállat bőrébe fúródott kifejlett, vérrel szívott kullancsot, hogy az eltávolítás során az eszköz nem szorítja meg a kullancs testét, hanem az áldozat bőrére fejti ki a speciális hatást, melynek eredményeképpen a rögzülését vesztett kullancs a kanál kávájába dől
Használat:
Az egyszer használatos kullancs-eltávolító kanalat kivéve a csomagolásból, két végét összepattintva felkészítjük a kullancs eltávolítására.
A kullancskörnyéki bőrt ráncba emeljük úgy, hogy a kullancs a ránc legmagasabb pontján legyen.
A kullancsszúrás környékét körbekenjük abszolút hatású fertőtlenítővel átitatott gézzel vagy vattával.
A kullancs-eltávolító kanál V alakú vágatát a kullancs „nyaka” alá csúsztatjuk úgy, hogy a kullancs szúró-szívó szájszerve a vágat öblébe kerüljön.
A kullancs-eltávolító kanál nyelét megfogva, s ezzel a kanalat a bőrre nyomva, tengelye körül nyolcszor-tízszer jobbra-balra alternálva megpödörjük, s ennek eredményeképpen a kullancs a kanál kávájába esik.
A kullancs-csípés helyét minden esetben abszolút hatású fertőtlenítőszerrel le kell ecsetelni.
Ezután a kullancs-eltávolító kanalat kullancsostul vagy megsemmisítjük (pl.: a csomagolásába visszahelyezzük és az egészségügyi vagy állat-egészségügyi intézmény veszélyes hulladék gyűjtő badellájába dobjuk), vagy elvégzünk a kullanccsal egy tesztet, ha meg kívánunk bizonyosodni arról, hogy a Lyme borreliosist (régi nevén: Lyme-kórt) okozó baktériumokat tartalmazott-e.
.