Részletek
Megfázás és influenza tüneteinek kezelésére.
Orvosi rendelvény nélkül is kiadható gyógyszer (VN).
Felnőtteknek és 14 éven felüli serdülőknek.
Összetétel
Hatóanyag: 10 mg fenilefrin-hidroklorid, 20 mg feniramin-maleát, 50 mg aszkorbinsav, 500 mg paracetamol tasakonként.
Segédanyagok: narancs színű festék keverék (Quinolin sárga [E104], eritrozin [E127]), titán-dioxid, grapefruit aroma, almasav, kalcium-foszfát, nátrium-citrát-dihidrát, citrom aroma, vízmentes citromsav, szacharóz.
A készítmény tasakonként 20 g cukrot (szacharózt) és 28,5 mg nátriumot tartalmaz.
Alkalmazás
Forró vízben oldandó
Használat előtt olvassa el a mellékelt betegtájékoztatót!
Tárolás
A gyógyszer gyermekektől elzárva, legfeljebb 25°C-on, a nedvességtől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.
Figyelmeztetések
A készítmény alkalmazása ellenjavallt bármely összetevőjével szemben fennálló túlérzékenység esetén, ha jelenleg monoamin-oxidáz-gátlókat szed, vagy az elmúlt 14 napban szedett ilyet, súlyos máj- és veseelégtelenségben, valamint súlyos szív és érrendszeri betegségben szenvedőknek, szívritmuszavar, alacsony fehérvérsejtszám, kezeletlen magas vérnyomás (hipertónia), pajzsmirigy túlműködés, zárt zugú zöldhályog (glaukóma) fennállása esetén, feokromocitóma esetén (mellékvese egyfajta daganatos betegsége), egyes depresszió elleni gyógyszerek vagy magas vérnyomás és szívproblémák elleni gyógyszerek (béta-blokkolók) szedése esetén és ún. glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz-hiány fennállásakor (örökletes betegség).
A készítmény alkalmazása 14 évesnél fiatalabb gyermekeknél és serdülőknél ellenjavallt.