Részletek
A Rubophen Thermo cukormentes granulátum az influenza és a megfázás tüneteinek enyhítésére használható, beleértve a lázat, fejfájást, torokfájást, izom- és ízületi fájdalmakat, továbbá enyhíti az orr és az orrmelléküregek dugulását, és ezáltal megkönnyíti a légzést.
A készítmény felnőtteknél és 12 éves és annál idősebb serdülőkorúaknál alkalmazható.
Ne szedje a Rubophen Thermo cukormentes granulátumot
- ha allergiás a paracetamolra, a fenilefrinre vagy a gyógyszer egyéb összetevőjére,
- ha súlyos vesebetegsége van,
- ha a vérnyomása magas vagy súlyos szív- vagy érrendszeri betegségben szenved,
- ha pajzsmirigy-túlműködése van,
- ha Ön cukorbeteg,
- ha zárt zugú zöldhályogban (glaukómában) szenved,
- ha gátolt vizeletürítés miatt vizelet marad a húgyhólyagjában (vizeletretenció),
- ha mellékvesevelő daganata van (feokromocitóma),
- ha tartósan egyéb gyógyszeres kezelés alatt áll:
-- antidepresszánsok vagy Parkinson kór kezelésére alkalmazott gyógyszerek (a monoaminoxidáz-gátlók csoportjából), vagy ha ezek szedését kevesebb, mint 14 napja hagyta abba,
-- olyan gyógyszert szed, ami károsíthatja a májfunkciót,
-- depresszió kezelésére triciklusos antidepresszáns szedése,
-- magas vérnyomás vagy szívbetegségek kezelésére alkalmazott gyógyszerek (béta-blokkolók),
-- egyéb szimpatomimetikumok (orrdugulás vagy asztma kezelésére).
Figyelmeztetések és óvintézkedések
A Rubophen Thermo cukormentes granulátum alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével
- ha enyhe vagy közepes fokú máj- vagy vesekárosodása van,
- ha Ön terhes vagy szoptat,
- ha Ön hemolitikus anémiában szenved, a vérszegénység (anémia) egy bizonyos típusának súlyos formája,
- ha kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy a vérében alacsony a granulociták (a fehérvérsejtek egy fajtája) száma,
- ha rendszeresen fogyaszt alkoholt,
- ha Önnek prosztata-megnagyobbodása van,
- ha Raynaud-szindrómában szenved (mely tünetei a bőrszín elváltozása, hidegség érzés),
- ha asztmában szenved,
- ha Ön glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzimhiányban szenved,
- ha Ön fokozottan érzékeny az acetilszalicilsavra és/vagy a nem-szteroid gyulladáscsökkentő szerekre,
- ha glutationhiányban szenved (evészavarok, krónikus betegség vagy fertőzés, éhezés miatt)
- Gilbert-szindróma esetén (enyhe, öröklődő májrendellenesség, a vér magas bilirubiszintjével járó állapot).
A készítmény alkalmazása az ajánlottnál magasabb adagokban súlyos májkárosodás kockázatával járhat.
Gyermekek
Ez a gyógyszer nem javallott 12 éves és annál fiatalabb gyermekek számára.
Ne szedje a Rubophen Thermo cukormentes granulátumot, ha az alábbi gyógyszerek valamelyikét szintén szedi:
- egyéb paracetamol-tartalmú gyógyszerek,
- egyéb, az influenza vagy megfázás kezelésére alkalmazott gyógyszerek,
- egyéb, az orrdugulás vagy az asztma kezelésére alkalmazott gyógyszerek (szimpatomimetikumok),
- antidepresszánsok vagy Parkinson-kór kezelésére alkalmazott gyógyszerek (a monoaminoxidáz-gátlók csoportjából), vagy ha ezek szedését kevesebb, mint 14 napja hagyta abba; olyan gyógyszerek, amik károsíthatják a májműködést, triciklusos antidepresszánsok, magas vérnyomás vagy szívbetegségek kezelésére szolgáló gyógyszerek (béta-blokkolók csoportjából, vagy metildopa vagy reszerpin)
A Rubophen Thermo cukormentes 500 mg/10 mg citromízű granulátum belsőleges oldathoz nátriumot és fenilalanin forrást tartalmaz.
Ez a gyógyszer 121,34 mg nátriumot tartalmaz tasakonként, amit kontrollált nátrium diéta esetén figyelembe kell venni.
A készítmény aszpartámot tartalmaz, mely fenilalanin forrás. A készítmény lebomlásakor fenilalanin képződik, ezért alkalmazása fenilketonúriában szenvedő betegek esetében ártalmas lehet.
A készítmény nem tartalmaz laktózt, így alkalmas laktóz-intoleranciában szenvedő betegek számára is.
A készítmény ajánlott adagja:
Felnőttek (beleértve az időseket), valamint 12 éves és annál idősebb gyermekek és serdülők:
Egy tasak tartalmát fel kell oldani egy pohár forró (de nem forrásban levő) vízben.
Naponta legfeljebb 4 tasak alkalmazható.
Az egyes adagok alkalmazása között legalább 4 óra időtartamnak kell eltelnie.
Ne alkalmazzon 4 tasaknál többet 24 órán belül.
Vese- és májkárosodásban szenvedő betegek:
A gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával az adag módosításáról. Az Ön egészségi állapotának felmérését követően, kezelőorvosa javasolni fogja az adag csökkentését vagy az egyes adagok bevétele között eltelt idő növelését.
Orvosi felügyelet nélkül a készítmény legfeljebb 7 napig alkalmazható.
Ha tünetei 3 nap elteltével nem javulnak vagy rosszabbodnak, feltétlenül beszéljen kezelőorvosával.
Az alkalmazás módja:
Vízben történő feloldás után szájon át történő alkalmazásra.
Mit tartalmaz a Rubophen Thermo cukormentes granulátum?
- A készítmény hatóanyaga: 500 mg paracetamol és 10 mg fenilefrin-hidroklorid tasakonként.
- Egyéb összetevők: povidon K25, borkősav, nátrium-citrát, citromsav, aszkorbinsav, aszpartám, citrompor (K240), citromlé (610399E), kurkumin színezék 0,65% laktózmentes (E 100), maltodextrin.